Kronika 2014/15‎ > ‎

Dzień Dobrego Słowa

opublikowane: 9 wrz 2014, 13:08 przez SP 4 Lubań

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

w tym roku szkolnym przystępujemy do pięknej akcji  pod hasłem "Dzień Dobrego Słowa". Podczas sierpniowych rad pedagogicznych wyróżniliśmy w harmonogramie pracy szkoły trzynasty dzień każdego miesiąca, wówczas będziemy zgodnie z  założeniami  Fundacji

„ Wychowanie do szczęścia ”promować świadome posługiwanie się piękną polszczyzną, tak, by nasi uczniowie mogli dobre zwyczaje przenosić swoją postawą wśród siebie i swoich bliskich...

Pierwszy raz włączamy się do akcji dokładnie  w piątek 12 września 2014r. , tuż przed Ogólnopolskim Dniem Dobrego Słowa  (13.09.2014). Rozpoczniemy od kampanii informacyjnej. Mamy w planie wszyscy ubrać się tego dnia na żółto, może na rękawach naszych sukienek, czy sweterków usiądą papierowe motyle...:). Uczestnicy koła polonistycznego  przywitają o poranku każdą wchodzącą do szkoły osobę szczególnie, wręczając  karteczki  z zapiskami wielu dobrych słów. Będzie to forma prezentu, który  można ofiarować kolejnej osobie... Słowa będą  w ten sposób przechodziły nie tylko z ust do uszu..., lecz także z rąk do rąk...:)

Proszę Rodziców wszystkich klas, aby przygotowali w czwartek wieczorem swoim dzieciom ubranie w kolorze żółtym, dziewczynki mogą mieć we włosach  spinki z motylkami, wszyscy uczniowie mogą wykonać sobie np. papierowe czy materiałowe motyle, które można przyczepić do rękawów J

Dopilnujcie   Państwo, by dzieci tak uszykowane wyruszyły rankiem  do szkoły.

Zapytacie dlaczego kolor żółty i motyle , bo to symbole  DOBRYCH SŁÓW J

Pozdrawiam serdecznie-

- koordynatorka działań związanych z Dniem Dobrego słowa  w naszej szkole-

- Beata Baczyńska – Smyczek