Kronika 2014/15‎ > ‎

EDUKACJA W PLENERZE

opublikowane: 6 paź 2014, 10:58 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 7 paź 2014, 06:22 ]
W ramach realizacji bloku tematycznego „ W jesiennym nastroju” klasa I d i e wybrała się na spacer do parku na Kamiennej Górze. Po dotarciu na miejsce uczniowie dowiedzieli się, co to jest park oraz zapoznali się z regulaminem obowiązującym na jego terenie. Przeszliśmy szlakiem „ Pomników Przyrody”. Poznaliśmy wiele ciekawych drzew. Zachwycił nas wszystkich liść tulipanowca amerykańskiego, który podobny jest do diabełka. Pierwszaki podziwiały park w jesiennej szacie, ale największą radość sprawiła nam wiewiórka, która towarzyszyła nam przez dłuższą chwilę, skacząc z gałęzi na gałąź . Były również zabawy terenowe i obserwacje przyrodnicze. Dzieci podziwiały uroki, jakie daje jesień, zbierając kolorowe liście i bawiąc się wspólnie na świeżym powietrzu. Suche alejki, szelest liści, piękna pogoda i wspaniała trasa do spaceru spodobała się maluchom. Zachęcamy do wędrówek po alejkach naszego parku.

Wychowawca klasy I d Wioletta Bućko