Kronika 2014/15‎ > ‎

Grudniowy "Dzień Dobrego Słowa"

opublikowane: 15 gru 2014, 09:49 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 19 gru 2014, 02:35 ]
W piątek 12 grudnia 2014 po raz czwarty w tym roku szkolnym obchodziliśmy w naszej szkole  "Dzień Dobrego Słowa" .
Uczniowie i nauczyciele zawsze z niecierpliwością czekają na ten dzień, bo jest dla nas wyjątkowy, pełen miłych akcentów.
Postanowiliśmy, że zadaniem klas będzie ozdobienie "dobrymi życzeniami" dwóch pięknych, pachnących choinek. Młodsze klasy zapisywały życzenia świąteczne na wyciętych jabłuszkach. Starsze dzieci zapisywały życzenia na ogniwach kolorowych łańcuchów. W  "Dzień dobrego słowa" jabłuszka i łańcuchy powiesiliśmy na choinkach. W ten sposób na korytarzach naszej szkoły pojawiły się "Choinki dobrych życzeń". Teraz na przerwach uczniowie podchodzą do choinek i czytają życzenia. Uczą się w ten sposób czego można życzyć innym ludziom oraz jak ważne jest przekazywanie innym dobrych emocji. Ten dzień wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. A poza tym nasze korytarze ozdabiają jedyne  w swoim rodzaju "Choinki dobrych  życzeń". Wesołych Świąt!

12 grudnia rozstrzygnięty został konkurs na życzenia bez specjalnej okazji, czyli „Życzenia na każdy dzień”. Zadanie to wykonali chętni uczniowie, którzy „czują, że rymują”.  Ułożoną treść trzeba było pięknie napisać na własnoręcznie wykonanej kartce . Zwyciężczynią konkursu jest uczennica klasy IV c – Patrycja Kamuda.  Przedstawiamy treść pięknych koleżeńskich życzeń Patrycji. Można się nimi posłużyć, chcąc sprawić przyjemność lub wprawić w dobry nastrój drugą osobę.

Życzę Ci drogi kolego

Dnia miłego, pogodnego

Żeby szczęśliwie Ci się żyło

Żeby szczęście Cię nie opuściło

Żebyś kochał dzień srebrzysty

I wszystko, co Cię otacza

Nie martw się, gdy dzień deszczowy

Użyj wyobraźni, by stał się pogodny.

Życzę Ci wszystkiego dobrego

Mój drogi kolego!

Przez cały tydzień społeczność szkolna tworzyła wirtualny ogród dobrych słów w aplikacji http://answergarden.ch/. Oto efekt: