Kronika 2014/15‎ > ‎

Klasa VB była na wycieczce:)

opublikowane: 23 cze 2015, 05:32 przez SP 4 Lubań

    W dniu 17 czerwca  klasa Vb wraz z wychowawczynią panią Beatą Baczyńską - Smyczek oraz przewodnikiem i opiekunami ( dziękujemy rodzicom Damiana!)  pojechała na jednodniową wycieczkę w okolice Jeleniej Góry.

    Naszą wyprawę rozpoczęliśmy  w Sobieszowie -u podnóża góry ,na której wzniesiono dawno temu przepiękny zamek Chojnik,  wędrowaliśmy przez Karkonoski Park Narodowy. Gdy pokonaliśmy szlak prowadzący do ruin zamku Chojnik, na miejscu usłyszeliśmy jego historię oraz legendę  o Kunegundzie.  Uradowała nas pogoda, wymarzona na  górskie wędrówki, dlatego weszliśmy na   zamkową  wieżę widokową, z której mogliśmy podziwiać uroki Karkonoszy i  ich przepiękną panoramę, nie kryliśmy zachwytu !

Po tych zmaganiach czekała na nas wizyta w  Hucie Szkła „ Julia” w Piechowicach, oglądaliśmy proces produkcji kryształów, a pracownicy pokazali nam jak powstaje np. figurka ryby oraz na czym polega dekorowanie i grawerowanie szkła. Mogliśmy również - każdy indywidualnie - kolorować na szkle różne zwierzęta, to było pasjonujące zajęcie!

    Wycieczkę uważamy za bardzo interesującą, gdyż mieliśmy okazję poczuć się jak  prawdziwi wędrowcy na łonie natury, a wizyta w hucie szkła uwrażliwiła nas na piękno sztuki użytkowej, z rąk wielu ludzi wychodzą tam prawdziwe arcydzieła, osoby  tam pracujące posiadają zdolności artystyczne, by wykonywać takie wyjątkowe przedmioty.

Wycieczkę zakończyliśmy słodko- lodami w kryształowej kawiarni na terenie huty- było miło!

                                                                                                                                

Z przedwakacyjnymi pozdrowieniami      

Berenika Piaśnik  kl. Vb

Comments