Kronika 2014/15‎ > ‎

Niedzielne popołudnie okazją do spotkania z kulturą…..

opublikowane: 16 paź 2014, 10:29 przez SP 4 Lubań

Dnia 5 października 2014 roku uczestnicy koła polonistycznego wyruszyli na wycieczkę do  Muzeum  Karkonoskiego  i Teatru  im. Cypriana Kamila Norwida  w Jeleniej Górze .

                Gdy dotarliśmy na miejsce udaliśmy się do parku ,by chwilkę odpocząć po podróży. W parku  czuliśmy i widzieliśmy polską złotą jesień : kasztany , żołędzie i  kolorowe liście, które spadały z drzewa niczym krople deszczu. Po  krótkiej zabawie i odpoczynku poszliśmy do muzeum , gdzie przemiły kustosz przepiękną polszczyzną opowiadał o eksponatach umieszczonych w muzeum, widzieliśmy  ciekawie przedmioty z rożnych przestrzeni czasowych, wszystkie jednak łączyło miejsce- okolice Karkonoszy, szczególnie spodobały nam się:  ozdobna porcelana , prace z tkaniny , stare monety oraz  wystawa szkła , a tu misternie zdobione  kufle, kielichy, filiżanki, wazony, talerzyki …Najbardziej zaciekawiły nas jednak dotykowe tablice interaktywne z zadaniami, chętnie wzięliśmy się za rozwiązywanie ich.

         Następnie udaliśmy się do  Teatru im. C. K. Norwida. Obejrzeliśmy tam sztukę  w wykonaniu artystów występujących gościnnie, a przybyłych z wrocławskiego Teatru Lalek pt.  ,,Skarpety i papiloty ", która opowiadała  historię lisiej rodzinki poznaliśmy  lisią Mamę, i  lisiego Tatę, córkę  Nataliskę  i synka BoBoliska . Widzieliśmy doskonały spektakl, podpatrzyliśmy   jak wygląda profesjonalne aktorstwo. Dodatkowo spotkała nas niespodzianka, po spektaklu udaliśmy się  na spotkanie z aktorami, gdzie rozmawialiśmy o pracy aktora i dzielnie pytaliśmy o  rzeczy , które nas ciekawiły. 

      Wycieczka bardzo podobała się nam wszystkim. Wróciliśmy do domów późnym wieczorem, trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Z niecierpliwością czekamy na następne wycieczki. :)

 red.Patrycja Kamuda , Aleksandra Hanka , Nadia Wilbik i Oliwia Marona  z klasy 4c

oraz Martyna Mazur z kl 6a

Comments