Kronika 2014/15‎ > ‎

"Noc duchów" 7/8.11.2014r.

opublikowane: 20 lis 2014, 10:26 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 21 lis 2014, 08:06 ]
Dnia 7/8.11.2014r w naszej szkole odbyła się nietypowa impreza pt. "Noc duchów", w której brali udział uczniowie klasy IIIc z wychowawcą Mariolą Grzesińską oraz klasa IVa pod czujnym okiem wychowawczyni Anny Szwałko. Noc  duchów nawiązywała do słynnego amerykańskiego Halloween oraz polskich Zaduszek.

O godz. 19.00  uczniowie weszli na salę gimnastyczną w dość nietypowy sposób. Szkolny korytarz opanowała ciemność, która została rozświetlona jedynie świecami. Zewsząd patrzyły na nas duchy, nietoperze  i czarownice rozmieszczone na  ścianach, oknach i drzwiach .  Uczniowie na salę gimnastyczną wchodzili ciemnym tunelem, który oświetlali latarkami. Na środku sali znajdowała się atrapa ogniska, wokół którego były 3 czarownice ( Uczennice klas VIb - Anna Kozak i Julia Hryniewiecka oraz VIc Dorota Dominików).

Po krótkim powitaniu przez Wiedźmy głos zabrała Pani Wicedyrektor Elwira Wojtusik, która krótko przedstawiła ciekawostki dotyczące historii szkoły , a na koniec życzyła uczniom niezapomnianych wrażeń oraz dobrej zabawy.

Było dużo śmiechu i zabawy oraz tańca. Uczniowie nie mieli czasu na nudę czy odpoczynek. Brali udział w grach i zabawach sportowych, tańczyli przy ulubionej muzyce, malowali. Odwiedzali sale, gdzie na moment "zamieszkały" duchy sławnych Polaków - pisarzy, kompozytorów, a także postaci z bajek. Uczniowie szli do klas w zupełnej ciemności, którą nieco rozświetlał blask świec. Największą atrakcją był duch rycerza, który niewiadomo skąd się pojawił. Dzieciaki brali również udział w nocnych podchodach.

Noc z duchami zakończyła się o godz. 4.00. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni , smacznie zasnęli na sali gimnastycznej. Pobudka była o godz. 8.00.

To wydarzenie na pewno na długo zapisze się w pamięci klasy IIc oraz IVa.