Kronika 2014/15‎ > ‎

Odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną w Lubaniu

opublikowane: 19 gru 2014, 02:25 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 19 gru 2014, 02:31 ]
Dnia 12 grudnia 2014r. klasa V b wybrała się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaniu dzięki naszej Pani  bibliotekarce oraz naszej wychowawczyni.

    Gdy weszliśmy do wielkiego, zabytkowego budynku z uśmiechem powitały nas Panie  tam pracujące.

    Podczas gdy oglądaliśmy wystawę  poświęconą historii książki, jedna z Pań opowiedziała nam szczegółowo o wielu nieznanych nam faktach. Odpowiadaliśmy również na pytania związane z książkami i papierem z dawnego średniowiecza.

     Wszyscy zwrócili uwagę na " książki za złotówkę". Niektórzy nawet kupili książki z tej oferty. Pozostałą część czasu spędziliśmy w bibliotece dla dzieci. Oglądaliśmy książki stojące na regałach i poznawaliśmy nowe tytuły.

     Zaskoczeniem dla nas było to, że w bibliotece porusza się według określonych zasad. Pani bibliotekarka wyjaśniła nam na czym polegają informacje umieszczone na jednym z regałów. Każdy kolor oznacza inny zbiór książek, np. kategoria historyczna była zaznaczona na grzbietach książek czerwoną naklejką. Dowiedzieliśmy się również do czego służą drewniane zakładki biblioteczne. Zaznacza się nimi miejsce z którego wzięło się książkę.

     Na pożegnanie wymieniliśmy się z Paniami bibliotekarkami "podarunkami". My za ciekawą "podróż" po bibliotece podziękowaliśmy Paniom kwiatami,  zaś panie bibliotekarki podarowały nam zakładki, które będą nam służyły przy czytaniu książek.

     Z tej wycieczki zapamiętaliśmy informacje o poruszaniu się po bibliotece i jak należy się w niej zachowywać. Myślę, że cennymi dla nas informacjami, które będziemy pamiętać jest powstanie pierwszej książki, papieru pisarskiego oraz drukarni w Polsce.

     W bibliotece było miło i przyjemnie. Postanowiłam, że zapiszę się do niej, gdyż zaciekawiły mnie niektóre książki.

 

                                                                                        Berenika Piaśnik kl. Vb

 

Comments