Kronika 2014/15‎ > ‎

PASOWANIE NA UCZNIA

opublikowane: 23 wrz 2014, 08:22 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 30 wrz 2014, 12:12 ]
Dnia 19.09.2014 r. w  naszej szkole  miało miejsce bardzo ważne wydarzenie -pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów.  Do tej uroczystości maluchy przygotowywały się od pierwszych dni nauki szkolnej. Każdy uczeń zapoznał się ze swoimi prawami i obowiązkami. Pierwszaki poznały szkolne życie , reguły zachowania panujące w klasie i szkole. Wszyscy uczyli się bardzo pilnie, wiedzieli bowiem, że aby zostać przyjętymi do grona braci uczniowskiej szkoły Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, będą musieli udowodnić,  że są tego godni.

W odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się zaproszeni goście, Pani Dyrektorki, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie. Pasowanie odbyło się w dwóch turach. Najpierw prezentowały się sześciolatki i nieco później siedmiolatki.

Wszyscy przyglądali się zmaganiom pierwszaków, nie szczędzili braw. Po programie artystycznym pani Dyrektor Marzena Tomczyk i Pani Dyrektor Elwira Wojtusik  pasowały uczniów, wypowiadając słowa; „ Pasuję Cię na ucznia” . Pierwszaki przebrały się w piękne granatowe mundurki i w symboliczny sposób przekroczyły próg szkolny.  Od tej chwili już nie są dziećmi - maluchami, ale uczniami klasy pierwszej. Pod koniec uroczystości z rąk wychowawców uczniowie klas I  otrzymali „Dyplomy - akty pasowania”. Dzień ten z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów i ich rodziców. Życzymy pierwszakom wielu sukcesów.

Wychowawczyni I „d” Wioletta Bućko