Kronika 2014/15‎ > ‎

Spotkanie pracownika Banku PKO z uczniami naszej szkoły - lekcja o zabezpieczeiach pieniędzy

opublikowane: 2 mar 2015, 09:40 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 2 mar 2015, 13:36 ]
W dniu 25 lutego 2015r. w naszej szkole gościliśmy Panią Alicję Jóźwiak, pracownika Banku PKO BP SA i opiekuna SKO w mieście. Pani Ala odwiedziła cztery klasy edukacji wczesnoszkolne(klasa IIIa, IIIb, IIIc i IIb)j i przeprowadziła zajęcia dotyczące zabezpieczeń polskich banknotów. Przyniosła ze sobą różne nominały banknotów oraz urządzenie wykrywające fałszywe pieniądze. Dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w tych zajęciach. Później projektowały swoje banknoty i proponowały ich zabezpieczenia. W każdej z tych klas opiekunka SKO w mieście wraz ze szkolnym opiekunem SKO nagradzały dzieci prezentami, gadżetami, przyniesionymi z banku. Oprócz wiedzy praktycznej, dzieci dowiedziały się różnych ciekawostek związanych z polskimi środkami płatniczymi.
Chcemy więcej takich zajęc, może wkrótce Pani Ala znów zawita do nas. To była ciekawa lekcja ekonomii dla najmłodszych!!!

Red.: E.Fenczyszyn, M.Skwarczyńska