Kronika 2014/15‎ > ‎

20 listopada Dniem Praw Dziecka

opublikowane: 26 lis 2014, 01:27 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 26 lis 2014, 10:02 ]

20 listopada jest szczególnym dniem w życiu każdego dziecka. Jest to Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, który w tym roku został wpisany na stałe w kalendarz imprez szkolnych przez Ministerstwo Oświaty. Często dorośli zapominają o prawach jakie mają dzieci ponieważ znacznie częściej zwracają uwagę na obowiązki. Jest wiele praw dziecka, które zostały zapisane w Konwencji o Prawach Dziecka a w Polsce ratyfikowanej od 1991 roku.

W naszej szkole także z radością obchodziliśmy ten szczególny dzień. Odbył się apel, na którym omówiono niektóre z Praw Dziecka. Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie i z uwagą słuchały, ponieważ sprawa dotyczyła właśnie ich. Uczniowie na zajęciach kół plastycznych, koła przyrodniczego oraz terapii wykonywały prace plastyczne. Jednak największą radość dzieciom z okazji tego dnia przyniosła wiadomość Samorządu Uczniowskiego iż w dniu 20 listopada dzieci nie będą odpytywane.

Dzień Praw Dziecka był w naszej szkole dniem radosnym i bardzo życzliwym. Na pewno każdemu dziecku pozostanie a długo w pamięci.

Tekst i zdjęcia Julianna Matyjewicz