Kronika 2014/15‎ > ‎

Rajd z okazji Święta Szkoły

opublikowane: 21 wrz 2014, 07:18 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 23 wrz 2014, 08:11 ]

Zgodnie z tradycją  Światowego Dnia Orderu Uśmiechu przewędrowaliśmy piątkowy poranek 19 września w barwnym korowodzie  !!!!

Ten dzień w naszej szkole był szczególny , gdyż wszyscy uczniowie klas II - VI uczestniczyli w rajdzie pieszym pod hasłem „Prawa człowieka”.

Podczas rajdu spacerowaliśmy polnymi i leśnymi ścieżkami, o atrakcje i edukację zadbali nasi nauczyciele.

Wędrując zatrzymywaliśmy się przy punktach edukacyjnych, każdy z nich pogłębiał naszą wiedzę z zakresu Praw Człowieka. Szczegółowo poznaliśmy prawo do równości, prawo do pomocy medycznej, prawo do wypoczynku, prawo do nauki oraz prawo do wychowania bez krzyku i przemocy. Mieliśmy również do wykonania ciekawe zadania związane z tą tematyką , dzięki czemu o prawach człowieka wiemy już trochę więcej. Mimo wielu kilometrów i zmęczenia w nogach, to był ciekawie spędzony czas, tym bardziej, że pogoda również nam dopisała. Gdy wycieczka dobiegła końca, wróciliśmy do swoich klas, dokonaliśmy podsumowania zdobytej wiedzy i doświadczeń, wymieniliśmy się wrażeniami, miło nam było, bo czekała na nas słodka niespodzianka. Zakończyliśmy dzień radośnie - śpiewem i tańcem integracyjnym. 

Dla nas to był bardzo udany rajd.

                                                     Aleksandra Hanka i Kaja Kosmalska z kl.IVc


Comments