Kronika 2014/15‎ > ‎

„ RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”

opublikowane: 2 cze 2015, 04:53 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 6 cze 2015, 10:17 ]
Uczniowie klasy I d i I e zrealizowali zadania ogólnopolskiego programu „ RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”. Dzieci uczestniczyły w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez panią Wiolettę Bućko podczas , których uczyły się zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Program składał się z 6 podstawowych zajęć dydaktycznych związanych ściśle z realizacją zadań edukacji zdrowotnej prowadzonych w formie zabawy z nauką zasad zachowania się w różnych sytuacjach zagrożenia oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poszczególne tematy skoncentrowane były na poznaniu podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy poprzez pracę w grupach , samodzielne działania dzieci, gry , zabawy, ćwiczenia, pokaz i prezentacje uczniowskie. Podczas zajęć wspaniale zaprezentowały się Oliwia Jarosz, Kamila Bijak, Lena Malinowska, Nadia Mickiewicz i Amelka Gryganiec. Brawa dla dziewczyn. W swoich prezentacjach wykorzystały narzędzia TIK. Każdy przeszkolony uczeń otrzyma certyfikat i wpis na świadectwo. Czekamy również na gadżety ufundowane przez fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy .

Pierwszaki z klasy I d i I e