Kronika 2014/15‎ > ‎

Rekolekcje

opublikowane: 11 mar 2015, 10:09 przez SP 4 Lubań

W czasie Wielkiego Postu słyszymy wezwanie Pana do pełnienia dobrych czynów. Jakie to czyny? To modlitwa, post i jałmużna. Te trzy ważne, dobre czyny nie są jedynie miarą wielkopostnej ascezy, lecz przede wszystkim są sprawdzianem praktycznej miłości i taki koloryt - koloryt miłości - nadają chrześcijańskiej pokucie.

W dniach od 09. 03. – 11. 03., w naszej szkole , odbywały się  po raz kolejny rekolekcje wielkopostne. Nauki głosił ks. Henryk . Spotkania odbywały się w dwóch grupach wiekowych: klasa I-III i IV – VI. Rekolekcjonista w ciekawy sposób przybliżał  dzieciom najważniejsze prawdy naszej wiary. Jasny i obrazowy sposób przekazywania tych prawd sprawił, że nauki te pozostaną na długo w umysłach i sercach dzieci, o czym sami zapewniali, wyrażając swoją wdzięczność  księdzu rekolekcjoniście.