Kronika 2014/15‎ > ‎

Rozśpiewany maj przy lubańskim Ratuszu…

opublikowane: 6 maj 2015, 09:31 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 18 maj 2015, 08:38 ]
   Dzień 30 kwietnia był z całą pewnością wyjątkowy. Tego dnia bowiem nasza szkoła przygotowała szczególny koncert patriotyczny z okazji zbliżających się świąt majowych: Święta Pracy, Święta Flagi , 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz 11 Rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Występy można było zobaczyć na lubańskim Rynku, przy Ratuszu.
     Szczerze można powiedzieć, że koncert był przygotowany od deski do deski przez dzieci. Oprócz wspaniałych pieśni i tańców, to uczniowie byli konferansjerami i utrzymywali koncert w porządku i harmonii.  Spotkanie otworzyły występy klas młodszych, które pięknie zaśpiewały nam wiele pieśni promujących nasz kraj, zagrały na flażoletach "Odę do Radości", która jest hymnem Unii Europejskiej, a zwieńczeniem pierwszej części koncertu był   narodowy taniec -  symboliczny Polonez w wykonaniu kl. 3c. Wspaniałym podsumowaniem pierwszej i drugiej części koncertu okazała się   piosenka w wykonaniu koła muzycznego i gitarowego oraz klasy 3a pt. "Wszyscy Polacy to jedna Rodzina". Klasy starsze także wykazały się talentem muzycznym, śpiewając poważniejsze i  szerzej znane piosenki, które porwały publiczność do wspólnego  śpiewu, a nawet  tańca.

     Jestem pewna, że każdy uczeń naszej szkoły dał z siebie wszystko i godnie reprezentował naszą szkołę podczas tego fascynującego koncertu. Mamy nadzieję, że  były to dla występujących i obserwujących  niezapomniane przeżycia.

                 red. Martyna Mazur 6a


Comments