Kronika 2014/15‎ > ‎

Sesja Młodych Ekologów

opublikowane: 30 kwi 2015, 09:34 przez SP 4 Lubań
 Dnia 17 kwietnia 2015 roku została zwołana Miejska i Powiatowa Sesja Młodych Ekologów z udziałem Rady Miejskiej Lubania i Rady Powiatu Lubańskiego w sali Rajców Ratusza Miejskiego. Tegoroczna Sesja Młodych ekologów poświęcona była tematowi:

Łuny nad dachami, czyli o tym, w jaki sposób zapobiegać skażeniu światłem?”

Edycja XVII Sesji jest realizacją zadań Lubańskiej Wiosny Ekologicznej 2015 oraz Programu edukacji ekologicznej i edukacji dla zrównoważonego rozwoju dla Gminy Miejskiej Lubań i Powiatu Lubańskiego.

Sesja odbyła się zgodnie z uchwałą podjęta w dniu 23 kwietnia 1999 roku przez uczestników I Nadzwyczajnej Sesji Młodych Ekologów i Radnych Rady Miejskiej Lubania III kadencji.

Tegorocznym gospodarzem Sesji było Gimnazjum Samorządowe nr 1 w Lubaniu. Organizatorem Sesji jest Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu.

Nasza Szkoła podjęła się prezentacji i odpowiedziała na tegoroczne pytanie sesji. Uczniowie Koła Ekologiczno Przyrodniczego pod opieką Pani mgr Julianny Matyjewicz analizowali problemy takie jak wykorzystywanie sztucznego światła w Lubaniu, wykorzystywanie energii słonecznej do oświetlenia, oszczędzania energii elektrycznej w naszej miejscowości. Efektem ich pracy było zaprezentowanie podczas Sesji Młodych Ekologów rozwiązań dotyczących powyższych zagadnień. Naszą Szkołę reprezentowało troje uczniów Maja Piotrowicz, Jakub Nnoli i Kacper Kalinik.

Opracowała: mgr Julianna Matyjewicz


Comments