Kronika 2014/15‎ > ‎

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

opublikowane: 5 paź 2014, 08:18 przez SP 4 Lubań
3 października 2014 r. w klasie I d i e odbyło się spotkanie z policjantem w ramach szkolnego programu profilaktycznego. Na zajęciach, którego gościem był Pan Paweł Wójtowicz poruszane były zagadnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pierwszaki dowiedziały się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Pan policjant zwrócił uwagę dzieciom na potrzebę noszenia w sezonie jesienno - zimowym odblaskowych elementów przy odzieży i tornistrach. Podkreślał, że odblaski wpływają na lepszą widzialność pieszych po zmroku, a co za tym idzie zwiększają bezpieczeństwo poruszających się poboczami dróg. Tłumaczył, dlaczego należy chodzić lewą stroną drogi i wymieniał przypadki, w których powinniśmy iść po prawej stronie. W oparciu o plansze edukacyjne „ Bezpieczna droga do szkoły” omówiliśmy pięć zasad przechodzenia przez jezdnię.

Mówiliśmy również o zachowaniu ostrożności w kontaktach z osobami obcymi. Wiemy, że nie należy częstować się niczym od osób, których nie znamy, że nie należy rozmawiać z obcymi i wsiadać do samochodu, jeśli nie znamy kierowcy.
Dzieci wykazały się dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego. Podziękowaliśmy Panu policjantowi za ciekawe spotkanie, po czym wszyscy udaliśmy się na wycieczkę poćwiczyć bezpieczne przechodzenie przez jezdnię. Dowiedzieliśmy się również, że przystępujemy do "Klubu Bezpiecznego Puchatka". Jest to program edukacyjny, przygotowany przez Biuro Prewencji i Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Życzymy wszystkim bezpiecznego roku szkolnego.

Wioletta Bućko- wychowawca klasy I d