Kronika 2014/15‎ > ‎

Szkolni poloniści SZÓSTOKLASISTOM!!!

opublikowane: 31 mar 2015, 11:54 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 6 kwi 2015, 09:23 ]

Nieubłaganie zbliża się  termin Sprawdzianu Szóstoklasisty. Razem z uczestnikami koła polonistycznego postanowiliśmy  w ciekawy sposób przypomnieć naszym najstarszym w szkole  koleżankom i kolegom ważne zagadnienia z liryki, dlatego zorganizowaliśmy pod czujnym okiem naszej  pani  polonistki-Beaty Baczyńskiej - Smyczek w dniu 25 marca br. mini KONFERENCJĘ NAUKOWĄ, podczas której w ciekawy sposób utrwaliliśmy środki poetyckie, nie zabrakło mini wykładów, ale  szczególnie cenne były scenki, a w nich dialogi  nafaszerowane epitetami, przenośniami, czy rymami . Nie zabrakło prezentacji multimedialnych na temat  pytań retorycznych, apostrofy, porównań,  czy rymów, , a jedna z par nawet nagrała filmikJ z przenośnią w roli głównej!

Mam nadzieję, że nasza praca pomoże naszym koleżankom i kolegom w jakże  ważnym dla nich egzaminie. Nie stresujcie się , przecież środki poetyckie macie w jednym paluszkuJ

Życzę powodzenia!

Wasza koleżanka z kl. Vb Berenika Piaśnik