Kronika 2014/15‎ > ‎

Warsztaty artystyczne

opublikowane: 21 paź 2014, 07:55 przez SP 4 Lubań
W dniach od 1 do 3 października 2014 r. zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 4 w Lubaniu cykl bezpłatnych warsztatów artystycznych w ramach projektu „Rewitalizacja Społeczna Śródmieścia Miasta Lubań”. Uczestnikami warsztatów byli uczniowie szkoły zamieszkali w Śródmieściu Miasta Lubań. Młodzi artyści pod okiem Pani Magdaleny Guły oraz przedstawicieli lokalnej młodzieży Klaudii, Magdy, Agaty i Kasi tworzyli własne, nieskrępowane eksperymenty i twórcze prowokacje.

Warsztaty były lekcją sztuki oraz współpracy i integracji uczniów z różnych klas. Lepiąc z masy solnej, malując różnego rodzaju wzory na bawełnianych koszulkach, torbach i tworząc piękne witraże uczniowie mogli pochwalić się swoimi zdolnościami, jak również spędzić czas w miłej atmosferze.

Chłopcy i dziewczęta wykonywali świetne „dzieła” promujące miasto Lubań - naszą małą Ojczyznę. W czasie przerwy uczestnicy projektu otrzymali pizzę, naleśniki, pierogi i słodki poczęstunek.

Spotkania plastyczne w Szkole Podstawowej nr 4 w Lubaniu pozostaną na długo w pamięci młodych artystów.

Klaudia Dziura