Kronika 2014/15‎ > ‎

WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NASZEJ SZKOŁY

opublikowane: 7 paź 2014, 11:23 przez SP 4 Lubań

Dzień 30 września 2014 r. był dniem pełnym wrażeń w naszej szkole. Tego dnia oprócz obchodzonego święta chłopców odbyły się także wybory na przewodniczącego Szkoły Podstawowej nr. 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu.

Kampania wyborcza trwała tydzień. Na spotkaniu przedstawicieli klas do działania w Samorządzie Uczniowskim chętnych na przewodniczącego szkoły było dużo ale pozostała tylko czwórka naprawdę wytrwałych osób, która rozumiała zadania jakie na nich będą spoczywać i podjęła się takiej dużej odpowiedzialności.

Ostatecznie na przewodniczącego naszej szkoły kandydowali:

• Karolina Wiśniowska kl. VIb

• Magdalena Nagórska kl. VIb

• Gracjan Wróblewski kl. VIa

• Dorota Dominików kl. VIc

Kandydaci prowadzili tygodniową kampanię wyborczą. Rozwieszali plakaty, rozdawali ulotki, umieszczali informacje o sobie i swoim programie wyborczym na stronie internetowej szkoły oraz prowadzili rozmowy z rówieśnikami.

Do głosowania przystąpiło 140 osób, w tym uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Komisja skrutacyjna w składzie:

• p. Julianna Matyjewicz,

• p. Beata Majczak,

• p. Aleksandra Szarłan

• ucz. kl. Ie Bartosz Wroński

• ucz. kl. Ic Polina Lenets, bardzo dokładnie policzyła oddane głosy.

Największą liczbę głosów i tytuł przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego szkoły uzyskał Gracjan Wróblewski i miał on znaczną przewagę liczebną zdobytych głosów. Drugą osobą zdobywającą tytuł zastępcy przewodniczącego SU jest Magdalena Nagórska.

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy w całym roku szkolnym 2014/2015.

Opiekun SU Julianna Matyjewicz

PRZEWODNICZĄCY                                                         ZASTĘPCA

SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

GRACJAN WRÓBLEWSKI KL. VI A                                          MAGDALENA NAGÓRSKA KL. VI B