Kronika 2014/15‎ > ‎

WYCIECZKA DO ZOO

opublikowane: 23 kwi 2015, 08:46 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 26 kwi 2015, 10:41 ]
21 kwietnia  wraz z uczniami z klasy 3.a udaliśmy się na wycieczkę do ZOO w Gorlitz. Zwiedzaliśmy ogród zoologiczny i uczestniczyliśmy w warsztatach pt. „Co się dzieje w kurzym jajku?”. Obejrzeliśmy różne zwierzęta, a niektóre z nich można było nawet karmić, głaskać i czesać. Byliśmy też świadkami  narodzin kurczaczka, który dzielnie przebijał się przez skorupkę jajka. Bawiliśmy się również na placach zabaw i buszowaliśmy w „Stodole odkrywców”, pełnej tajemniczych skarbów z przeszłości. Wycieczka była bardzo udana, pouczająca i wesoła. Chętnie tam wrócimy!!!

Uczniowie klasy 2.c z wychowawczynią p. Edytą

A oto kilka wrażeń opisanych przez uczestników wycieczki:

Na wycieczce w ZOO w Gorlitz podobały mi się wszystkie zwierzęta, najbardziej: konie małpy i owieczki. Też było fajne jajko, które kurczak dziobał dzióbkiem. Place zabaw też mi się podobały, ale nie tak bardzo jak zwierzeta! Zachęcam do obejrzenia tego ZOO!

Bartosz Nieścior z 2.c

Podczas zwiedzania ZOO w Gorlitz wiele emocji dostarczyła nam możliwość dotykania i karmienia zwierząt. Zwierzęta ochoczo nadstawiały głowy, żeby je pogłaskać. Najbardziej figlarnie na nasz widok skakały małpki. Pobyt w ogrodzie zoologicznym był dla nas pełną wrażeń i radości lekcją na świeżym powietrzu.

Milena Duchnik z 2.c

Nasza klasa 2.c wraz z Panią Edytą wybrała się do ZOO, pogoda była piękna. Kiedy Pani robiła pamiątkowe zdjęcia, nagle koń chciał poczęstować się śniadaniem naszej Pani, które miała w plecaku. To było bardzo zabawne, wszyscy się śmiali, więc zdjęcia są radosne i udane, tak jak nasza wycieczka.

Marcin Wojciechowski z 2.c

We wtorek 21 kwietnia nasza klasa z panią Edytą wybrała się na wycieczkę do ZOO. Najbardziej podobały mi się kolorowe pawie, które spacerowały po ogrodzie i zwiastuny wiosny – piękne bociany. To była super wycieczka, na długo zostanie w mojej pamięci.

Agnieszka Wojciechowska z 2.c

Najbardziej podobały mi się: alpaki, osły, sowy, papugi, jaki domowe, pszczoły miodowe, wielbłądy dwugarbne, żurawie szare, kuce, małpy rezus, mała panda, owce, bociany białe, papużki faliste, jeżozwierze i koziorożce. Ale naj, naj ulubionymi zwierzętami są dla mnie jeżozwierze, bo SA piękne, koziorożce, bo to mój znak zodiaku i kuce, bo jeden z nich próbował zjeść torbę Pani Edytki. Wycieczka była udana, bo mieliśmy okazję zobaczyć wiele ciekawych zwierząt oraz kupić pamiątki.

Kalina Szłabowicz z 2.c

Podczas zwiedzania ZOO najbardziej zachęciły mnie do oglądania kurczęta. Od czasu zwiedzania ZOO nie boję się już pszczół, ponieważ weszłam w stado dzikich pszczół, które nie żądlą. Było bardzo ciekawie.

Maja Kowalewska z 2.c