Kronika 2014/15‎ > ‎

Wykłady z matematyki

opublikowane: 16 sty 2015, 09:32 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 19 sty 2015, 04:44 ]

W naszej szkole dbamy o rozwój zainteresowań uczniów. W czwartek 15.01.2015 r.  dla uczniów, którzy interesują się matematyką odbył się pierwszy wykład z cyklu "Rzeczy podstawowe". Temat wykładu brzmiał "Sprawa podstawowa- oś liczbowa".
W czasie wykładu uczniowie dowiedzieli się m.in. czym jest oś liczbowa, jak ją poprawnie rysować, jak dobrać jednostkę na osi, aby na niej zaznaczyć zadane liczby. Uczniowie nauczyli się także dodawać i odejmować na osi liczbowej nawet liczby ujemne. Szczególne zainteresowanie i dyskusję uczestników wzbudziło stwierdzenie , że oś liczbowa jest nieskończona. W wykładzie wzięli udział: Aleksandra Guła, Maja Sidor, Julia Kaszczyk, Alicja Ostrowska, Paulina Furmaniak, Nikola Szmajdzińska, Natalia Furmaniak, Alicja Kulińska, Nikola Krymowska, Kacper Twardowski, Jakub Janeczko, Gabriel Teodorowski, Kacper Kobylański oraz  Patryk Warzecha.
W lutym zapraszamy uczniów na drugi wykład , którego temat będzie brzmiał " Ta bezwzględna wartość bezwzględna".