Kronika 2014/15‎ > ‎

ZABAWA W PANTOMIMĘ

opublikowane: 20 lut 2015, 06:44 przez SP 4 Lubań
18 lutego  w  klasie 2.c  było wyjątkowo cicho - „jak makiem zasiał”. Ale to nie z powodu zaniku głosu wszystkich dzieci i wychowawczyni, tylko nietypowej lekcji polskiego.

Dzień wcześniej poznaliśmy historię kina, czytając ciekawostki na ten temat z podręczników szkolnych i encyklopedii, a także oglądając film edukacyjny o historii filmu i fotografii. Zainspirowani niemym kinem postanowiliśmy przygotować pantomimę. Po zapoznaniu się ze scenariuszem, utworzonym na podstawie baśni Ewy Szelburg – Zarębiny „Kot w butach”, przystąpiliśmy do przygotowań tj. podziału na grupy i przydzieleniu ról.

Podczas przedstawienia przekonaliśmy się jak trudno bez użycia słów przekazać różne treści i emocje.

Wszystkie grupy zaprezentowały się wspaniale otrzymując na koniec gorące brawa od widzów.  Nasze spotkanie z pantomimą przyniosło wiele zabawy i radości!

red. Edyta Kalinowska - Hanka