Kronika 2014/15‎ > ‎

Zdaliśmy egzamin z tabliczki mnożenia

opublikowane: 28 wrz 2014, 06:03 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 30 wrz 2014, 12:08 ]
W tym roku po raz  pierwszy wzięliśmy udział w globalnej akcji propagującej wiedzę matematyczną p/n Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Na całym świecie w akcji wzięło udział 768 szkół. My zgłosiliśmy się jako 280 placówka :)

Akcję  przedstawiliśmy rodzicom i uczniom zamieszczając na stronie internetowej szkoły list do rodziców i certyfikat organizatora lokalnego oraz na lekcjach matematyki. 

Tydzień przed ŚDTM uczniowie przygotowali kolorowe plakaty informujące o Akcji i propagujące znajomość tabliczki mnożenia. Powtarzali też tabliczkę mnożenia na lekcjach matematyki w klasach III-VI.

W piątek 26.09.2014 r. komisje rozpoczęły pracę już o godz.7.30 a zakończyły o 14.20. Do egzaminu z tabliczki mnożenia przystąpiło aż 217 osób (w tym Pani Dyrektor oraz grono pedagogiczne), certyfikaty Ekspertów Tabliczki Mnożenia uzyskało 99 osób. Wszyscy fantastycznie się bawili sprawdzając swoją wiedzę i umiejętności. Szczególne gratulacje składamy uczniom klas III, którzy dobrze poradzili sobie z tabliczką! 

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA               OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poniżej FOTORELACJA

i WIDEORELACJA
Dziękujemy za wkład w organizację Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia członkom komisji oraz uczniom, którzy przygotowali plakaty.

koordynatorzy akcji: Katarzyna Kotarska-Janeczko i Elżbieta Soja

foto, film: E. Soja
Comments