Kronika 2015/16‎ > ‎

APEL Z OKAZJI DNIA ZIEMI

opublikowane: 25 kwi 2016, 08:26 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 27 kwi 2016, 10:23 ]
Planeta Ziemia – miejsce życia roślin, zwierząt i człowieka – to świat ogromny, ostatecznie nie zbadany i tajemniczy. Od wieków człowiek podpatrując przyrodę starał się żyć w zgodzie z jej prawami. Jednakże rozwój cywilizacji, a zwłaszcza dążenie do wygodniejszego życia, powoduje ciągle narastające zagrożenie dla istot żywych na Ziemi.
21 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji Światowego Dnia Ziemi. Uczniowie klas Ib, Ic, IIc oraz IIIc wystąpili przed swoim rówieśnikami prezentując inscenizację, piosenki oraz „taniec kwiatów”. Występy młodych artystów przeplatane były prezentacją multimedialną z najpiękniejszymi miejscami na naszej planecie. Dzieci przypomniały, że Ziemia jest naszym wspólnym dobrem i trzeba o nią dbać.

Red. Edyta Kalinowska – Hanka