Kronika 2015/16‎ > ‎

Baśniowy mostek

opublikowane: 10 mar 2016, 09:00 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 11 mar 2016, 12:39 ]

Dnia 7 marca 2016 r. kilka klas młodszych wraz z wychowawczyniami wzięło udział w przedstawieniu pod tytułem "Baśniowy mostek czarownic" w wykonaniu aktorów Dolnośląskiego Teatru Młodego Widza. Przedstawienie dało dzieciom wiele radości i zadowolenia. Uczniowie w oparciu o baśniową przygodę dowiedzieli się : jakie mogą być skutki bałaganiarstwa i nieposłuszeństwa. Dzieci miały okazję zastanowić się chwilę: jak ważne jest utrzymywanie porządku, co to jest odpowiedzialność i pracowitość.

Martynka- bohaterka „ Baśniowego mostku czarownic”- leniwa, mała dziewczynka nie przepadała za sprzątaniem swojego pokoju, nie zawsze słuchała rodziców, marudziła przy posiłkach i dlatego, też porwała ją czarownica. Z pomocą przybyli dwaj krasnale: Wrocek i Odrek. Na szczęście Martynka nauczyła się wielu rzeczy. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie też wyciągnęli odpowiednie wnioski i nauka nie pójdzie w las.

red. Wioletta Bućko