Kronika 2015/16‎ > ‎

Cały dzień z MOST-em

opublikowane: 30 sty 2016, 12:27 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 30 sty 2016, 12:58 ]

26 stycznia bieżącego roku  w naszej szkole wyglądał troszkę inaczej niż zwykle, choć niemal każdy dzień u nas jest niezwyczajny! W tym dniu bowiem zorganizowaliśmy Międzysemestralne Otwarte Spotkania TIKowe, na wielu lekcjach wykorzystywaliśmy TIKowe narzędzia, min.:  tablice interaktywne, rzutniki, smart fony, by wspomóc przyswajanie wiedzy. We wszystkich klasach debatowaliśmy nad Szkolnym Kodeksem 2.0, zaproponowane przez uczniów zmiany już niedługo zostaną przedstawione Radzie Pedagogicznej. Uczniowie uznali, że temat bezpieczeństwa w sieci jest dla nich bardzo ważny, tak się złożyło, że w tym dniu także rodzicem mogli dowiedzieć się czegoś ważnego  na temat „Bezpieczeństwa dzieci w sieci”, bowiem przed zebraniami rodziców kilka słów na ten temat wygłosiły pp. Monika Boniarczyk i Anna Kogut.

Największe zaciekawienie wzbudził apel, na którym przedstawiciele różnych klas opowiadali o działaniach 2.0 podczas całego semestru, występy dzieci ilustrowały zdjęcia wykonane podczas zajęć.  Najbardziej emocjonującym jego elementem był Kahoot dotyczący znajomości Szkolnego Kodeksu 2.0. Przed nami drugi semestr z TIK, oby był równie udany!

red. Monika Boniarczyk