Kronika 2015/16‎ > ‎

Czym jest pasja?

opublikowane: 4 paź 2015, 04:00 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 4 paź 2015, 06:09 ]
Czym jest pasja? Co jest jej źródłem? Jak w sobie znaleźć ciekawość  świata? Odpowiedzi  na  te pytania znalazły  dzieci z klasy 6c wraz z wychowawcą, podczas zorganizowanego spotkania w  Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lubaniu. Dnia 02.10.2015r. gościem Oddziału dla Dzieci był Pan Grzegorz Pietrzykowski, podróżnik, pasjonat w dziedzinie nurkowania. Od wielu  lat Pan Grzegorz jest miłośnikiem podwodnych podróży i swoją pasją zachęca młodzież do rozwijania w sobie ciekawości wobec otaczającego nas świata. Marzenia warto mieć i należy w nich trwać a one się spełniają. Dowodem była prezentacja podwodnego świata z wielu inspirujących miejsc takich jak Egipt czy Malediwy, w których pan Grzegorz mógł zgłębiać piękno czeluści morskich. Uczniowie poznali zasady bezpiecznego nurkowania, mogli obejrzeć sprzęt potrzebny do głębokiego zanurzenia, a w tym kombinezony  dostosowane do różnych temperatur wody. Jakub Rudion został wykorzystany nawet do bezpośredniej demonstracji,  został ubrany w kombinezon wraz z całym sprzętem. Wymagało to trochę czasu i energii i jak się okazuje  samo ubieranie to mniej przyjemna strona nurkowania, ale potem jest już sama fascynacja przygodą. Uczniowie byli zachwyceni spotkaniem o czym świadczyła ilość zadawanych pytań. Pozostaje teraz nadzieja, że przekazana iskierka podczas  „spotkania z pasją” roznieci ogień ciekawości i wrażeń jakie odkryć można dzięki swoim własnym zainteresowaniom. Panu Grzegorzowi  serdecznie dziękujemy za przekazaną wiedzę.

red. J. Klatka