Kronika 2015/16‎ > ‎

Dzień Języków Obcych

opublikowane: 30 maj 2016, 08:25 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 31 maj 2016, 11:22 ]
W dniach 11-12 maja 2016r. świętowaliśmy w szkole Dni Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie pod opieką nauczycieli języków obcych przygotowali program artystyczny dla uczniów klas I-III oraz IV-VI. Hasłem przewodnim programu była “Przyjaźń”.

Koło języka niemieckiego zaprezentowało przedstawienie teatralne “Ich bin so allein” i utwór muzyczny pt. “Freunde” (opiekunowie D. Brzezowska, P. Dwornik). Uczniowie pod opieką pań M. Janikowskiej i A. Kogut przygotowali spektakl “Cinderella”.

W programie wystąpili także uczniowie, którzy przyjechali do Polski z różnych krajów europejskich i obecnie uczą się w naszej szkole. Gorące brawa otrzymały dziewczynki z Białorusi, Ukrainy oraz urodzona we Francji Victoria.

Na zakończenie wręczono pamiątkowe dyplomy i symboliczne upominki uczniom wyróżnionym w szkolnych konkursach językowych w trzech kategoriach wiekowych:
klasy I -         praca “Moja rodzina”
klasy II-III -   praca “Moje zwierzątko”
klasy IV-VI - laurka z życzeniami na Dzień Mamy

red. P. Dwornik