Kronika 2015/16‎ > ‎

JAKIE TAJEMNICE KRYJE LAS? – projekt w klasie II d

opublikowane: 25 paź 2015, 12:24 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 26 paź 2015, 10:22 ]
Projekt „ Jakie tajemnice kryje las?” zrealizowany został w październiku  pod opieką wychowawczyni . W trakcie realizacji przydzielonych zadań uczniowie wykorzystywali narzędzia TIK.  Praca uczniów monitorowana była na bieżąco. Uczniowie oceniani byli za pomysłowość podczas prac indywidualnych, za zaangażowanie w realizację zadań  w małych grupach. Dzieci uczyły się o warstwach lasu, roślinach i zwierzętach leśnych. Poznali również pracę leśnika i zajęcia myśliwych, uczestnicząc w zajęciach terenowych podczas wyjazdów na wycieczkę do Henrykowa Lubańskiego, Węglińca i Chromca. Przeczytaj i obejrzyj:

 http://sp4-przyroda.blogspot.com/2015/10/niezwyke-spotkanie-z-najmniejszym.html

http://www.malymistrz.pl/news/show_news/2350/z_przygoda_za_pan_brat

https://www.youtube.com/watch?v=SugQb8fp7G4 .

Temat leśny towarzyszył dzieciom przez cały miesiąc podczas  różnych zajęć. Projektową piosenkę i taniec „ Leśnych duszków” zaprezentowali podczas pikniku jesiennego, który został  zrealizowany w naszej szkole. W trakcie zajęć dzieci oglądały liczne prezentacje multimedialne przygotowane przez siebie. Zainspirowane tematem wykonywały ciekawe prace plastyczne i techniczne. Zrealizowaliśmy również dwa zajęcia zaproponowane przez Uniwersytet Dzieci. Uczniowie wcielali się podczas wycieczek w rolę przewodników. Przeczytaj:

http://sp4-przyroda.blogspot.com/2015/10/tak-blisko-nas.html

Dziś mamy pewność, że o lesie wiemy dużo i świat przyrody jest nam coraz bliższy. Realizowanie zagadnień metodą projektu to duża frajda dla uczniów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

                                                                                       Wioletta BućkoComments