Kronika 2015/16‎ > ‎

Jak zrobić z dużej przerwy "gigantyczną" ?

opublikowane: 13 cze 2016, 05:51 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 21 cze 2016, 08:25 ]
Wystarczy przyjść do biblioteki szkolnej i zażyć gigantycznej dawki śmiechu z komiksów z Kaczorem Donaldem J.

Nasza biblioteka ma całkiem sporą (i prawdę mówiąc dość sfatygowaną) kolekcję „Gigantów”, ale właśnie pojawiła się szansa, aby ją wzbogacić.  W maju Wydawnictwo „Egmont” - wydawca komiksów „Gigant” zaprosił uczniów naszej szkoły do konkursu na plakat pod hasłem „Biblioteka zaprasza na przerwę z „Gigantem”. Plakatów powstało kilka, wszystkie bardzo ładne, ale do konkursu mogliśmy zgłosić tylko jeden. Do reprezentowania naszej szkoły w konkursie Wydawnictwa Egmont wybraliśmy plakat wykonany przez uczniów z grupy świetlicowej P. Angeliki Kuzańskiej.

Wyniki konkursu będą znane ok. 15 czerwca 2016r. a nagrodą są oczywiście komiksy „Gigant’”.

Korzystając z pięknej majowej pogody, komiksy z Kaczorem Donaldem oraz innymi bohaterami Walta Disney’a można było poczytać na szkolnym podwórku. Dla młodszych dzieci były kolorowanki z postaciami występującymi na kartkach komiksów „Gigant”.

O powodach, dla których warto czytać komiksy dowiesz się tutaj

red. Wioleta Paszkowska