Kronika 2015/16‎ > ‎

Klasa III c na warsztatach ekologicznych w Szklarskiej Porębie.

opublikowane: 3 lis 2015, 08:58 przez SP 4 Lubań
Kolejna klasa rozpoczęła cykl zajęć w Centrum Edukacji Ekologicznej Karkonoskiego Parku Narodowego. Ich przewodnikiem po parku narodowym był pan edukator Leszek Skrętkowicz.
Dzięki współpracy z Karkonoskim Parkiem Narodowym pozyskaliśmy dla szkoły wiele materiałów edukacyjnych: wydawnictwa n/t przyrody KPN (albumy, książki i atlasy porostów),  filmy przyrodnicze, gry planszowe i  karciane oraz kalendarze.
Zarezerwowaliśmy dla naszych uczniów kolejne terminy spotkań z edukatorami KPN: do końca roku szkolnego w warsztatach weźmie udział jeszcze co najmniej  osiem klas!
A oto co uczniowie napisali o tej ciekawej wyprawie:

Sprawozdanie z wycieczki

Dnia 28 października udaliśmy się na wycieczkę autokarową do Centrum Edukacji Ekologicznej Karkonoskiego Parku Narodowego w Szklarskiej Porębie.

Na początku zwiedziliśmy dwie sale edukacyjne, w których dowiedzieliśmy się wiele o górskich szlakach, roślinach i zwierzętach Karkonoszy. Następnie wybraliśmy się w teren z panem edukatorem.

Podczas wędrówki mieliśmy okazję zobaczyć niezwykłe zjawisko występowania wału fenowego. Potem poszliśmy do ,,Źródła ametystowego”, aby szukać tam tych pięknych, półszlachetnych kamieni.

Na koniec wycieczki otrzymaliśmy pamiątkowe karty przyrodnicze.

Wycieczka bardzo nam się podobała, ponieważ była ciekawa i pouczająca.

Uczniowie klasy 3.c z wych. Panią Edytą