Kronika 2015/16‎ > ‎

Klasa VI b była na wycieczce

opublikowane: 23 lis 2015, 08:40 przez SP 4 Lubań

We wtorek 17 listopada 2015 roku klasa VI b wraz z wychowawczynią Beatą Baczyńską - Smyczek oraz opiekunami panią Martą Leszczyńską i Marzeną Konon wyjechała na wycieczkę do Szklarskiej Poręby.

Wiedzieliśmy, że czeka na nas wiele atrakcji na warsztatach ekologicznych oraz spacer przy wodospadzie Szklarka.

Gdy dojechaliśmy na miejsce weszliśmy do ogromnego budynku Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie odbyły się praktyki i wykład ściśle związany z tematem gór oraz regionem Karkonoskiego Parku Narodowego.

Na początek dowiedzieliśmy się co kryje  w sobie pojęcie park narodowy, a także ile wody może gromadzić jeden świerk i dlaczego w tym regionie występuje najwięcej powodzi.

Następnie obejrzeliśmy prezentację o zwierzętach zimujących w parku, a są to:  wiewiórka sarna, dzik, orzesznica, niedźwiedź, ryś, żaba trawna.

Wzięliśmy udział również w zajęciach praktycznych, aby je zrealizować udaliśmy się w teren do pobliskiego lasu , by pozyskać próbki, czyli np.  porosty. Następnie po podziale na dwie grupy udaliśmy się do dwóch różnych pracowni: pierwsza do pomieszczenia z binokularami, a druga do sali plastycznej.

Pierwsza grupa oglądała zdobycze i minerały przez binokulary oraz na kartce papieru odwzorowywała jego fragment. Druga grupa zaś rysowała dowolny łańcuch pokarmowy. Po wykonaniu tych prac zamieniliśmy się miejscami, aby każdy mógł wykonać te doświadczenia.

Kiedy zakończyliśmy warsztaty, odwiedziliśmy wodospad „Szklarka”, który znajduje się na skalnym progu na wysokości 520m n. p. m.

Upamiętniliśmy wycieczkę wspólnym zdjęciem i zakupiliśmy pamiątki.

Przed powrotem do szkoły "wrzuciliśmy coś na ząb" w Mc Donaldzie i wyruszyliśmy do Lubania.

Pełna atrakcji, ciekawostek i wspaniałej zabawy wycieczka myślę, że podobała się nie tylko mi :-)

Red. Berenika Piaśnik kl. VIb