Kronika 2015/16‎ > ‎

Link do przyszłości

opublikowane: 12 lis 2015, 08:09 przez SP 4 Lubań
29  października 14 uczniów z klas piątych i szóstych uczestniczyło w warsztatach z kodowania pod hasłem „Link do przyszłości Zaprogramuj swoją karierę”. Warsztaty odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Celem zajęć było zainteresowanie młodych ludzi nauką programowania i pokazanie im, że kodowanie nie jest trudną umiejętnością, a w przyszłości może zaowocować możliwością łatwiejszego znalezienia pracy. W trakcie warsztatów uczestnicy samodzielnie stworzyli aplikację i rozegrali wyścig własnoręcznie zaprogramowanymi robotami. Przekonali się, że kodowanie, to nie tylko nauka, ale też świetna zabawa. Zajęcia były podsumowaniem zdobytych już wiadomości przez uczniów klasy szóstej dotyczących programu Scratch. Czekamy na kolejne spotkanie.

red. B. Kwiecińska