Kronika 2015/16‎ > ‎

NAJSILNIEJSZY MOTYL ŚWIATA I MAGICZNE DRZEWO

opublikowane: 17 sty 2016, 02:04 przez SP 4 Lubań
13 stycznia 2016 r. w Miejskim Domu Kultury „ Osadnik”  uczniowie klas I – III  uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym „Najsilniejszy motyl świata i magiczne drzewo". Była to piękna baśń o bardzo grzecznym i wrażliwym Motylu i trochę zwariowanym żuku. Spektakl miał charakter interaktywny - aktorzy rozmawiali z dziećmi, prosili ich o pomoc w czarach i przechodzeniu do różnych krain. Kiedy główny bohater dotarł do zaczarowanego drzewa musiał  podjąć ważną decyzję – spełnić własne marzenie czy ocalić przyjaciela. Spektakl oprócz promowania uniwersalnych wartości ogólnoludzkich, takich jak miłość, przyjaźń czy poświęcenie dla innych, mowa była także o podstawowych zasadach savoir vivre i dbaniu o higienę.  Przedstawienie wszystkim się podobało. „ Babcia była najlepsza” -  dzieliły się wrażeniami i opiniami dzieci na temat obejrzanego przedstawienia już po wyjściu z przedstawienia. Dyskutowały na temat najciekawszych scen.  Był to bardzo miły poranek, przenieśliśmy się do świata baśni - choć na chwilę.

red. Wioletta Bućko