Kronika 2015/16‎ > ‎

Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa

opublikowane: 6 wrz 2015, 06:37 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 15 wrz 2015, 08:55 ]
W naszej szkole, w piątkowe przedpołudnie, w promieniach wrześniowego słońca uczniowie klas IV – VI

mieli okazję wysłuchać fragmentu perły literatury polskiej – „Lalki” Bolesława Prusa, a wszystko w ramach prezydenckiej kampanii promującej czytelnictwo pod nazwą „Narodowe Czytanie” . Cieszymy się, że kolejny raz mogliśmy się włączyć w to celne przedsięwzięcie , które jest okazją do dyskusji…, rozmyślań… m. in. nad Polską - tą dzisiejszą… i -tą, którą znamy z zapisków Mickiewicza, Fredry, Sienkiewicza, czy Prusa.

Czytamy dzieciom w szkole, czytajmy w domach, czytajmy wszędzie gdzie się da… , bo to jedna z lepszych inwestycji w rozwoju naszych pociech !!!

Tekst: Beata Baczyńska-Smyczek, Zdjęcia: E. Soja