Kronika 2015/16‎ > ‎

NIEZWYKŁA LEKCJA PRZYRODY UCZNIÓW KLASY IIc i IIIc

opublikowane: 25 paź 2015, 12:21 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 26 paź 2015, 10:19 ]
21 października udaliśmy się na wycieczkę do Centrum Edukacji Leśnej w Bielawie Dolnej, należącej do Nadleśnictwa Pieńsk. Tego dnia lekcje, zamiast w szkolnych ławkach i przy tablicy, odbyły się w okolicznościach pięknego krajobrazu jesiennego, na łonie natury. 

  Na wycieczkę zabraliśmy ze sobą ponad 250 kg kasztanów i żołędzi zebranych w ramach ogólnoszkolnej akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”, które przekazaliśmy oczekującym na nas leśniczym. 

  Panowie leśniczy zaprosili nas na spacer po ścieżce ekologicznej prezentującej życie w lesie. Wędrowaliśmy po leśnych dróżkach wsłuchując się w szum wiatru i drzew oraz obserwując życie lasu jesienią. Gospodarze snując w barwny sposób opowieść o urokach leśnego ekosystemu przekazali nam wiele ciekawych informacji: o zasadach zachowania w lesie, warstwowej budowie lasu, zwierzętach i ptakach zamieszkujących leśne tereny, a także chronionych roślinach... Mieliśmy również okazję poćwiczyć orientację w terenie za pomocą obserwacji przyrodniczych oraz odczytując mapy. Największe wrażenie zrobiły na nas ślady pozostawione przez zamieszkujące las dziki i bobry oraz widok tylu różnobarwnych liści w jednym miejscu. Na zakończenie wyprawy do leśniczówki ogrzaliśmy się przy ognisku zajadając smaczne kiełbaski. 

  Klasa IIc i IIIc wraz z wychowawczyniami dziękują Panom leśniczym za gościnę, ciekawe opowieści i szkolno-leśne upominki. 
  red. :Dorota Głuszek i Edyta Kalinowska - Hanka

Comments