Kronika 2015/16‎ > ‎

Pasowanie na czytelnika 2015/2016

opublikowane: 10 mar 2016, 08:56 przez SP 4 Lubań
W dn. 29.02-03.03.2016 r. w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych naszej szkoły na czytelników biblioteki szkolnej.

Przybyłych na tę uroczystość pierwszoklasistów powitali uczniowie klasy 4B, którzy przygotowali  inscenizację na temat poszanowania książek. W rolach książek i skrzata wystąpili: Julia Kaszczyc, Julia Kiosewska, Oliwia Sławińska, Klaudia Szczepaniak i Alan Jasiński.  Pierwszaki z uwagą wysłuchały przedstawionych w inscenizacji życzeń i próśb książek i obiecały je spełniać.

Następnie uczniowie klas pierwszych zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki szkolnej oraz jej  księgozbiorem. Była też chwila, aby pochwalić się znajomością bajek. Pierwszoklasiści ochoczo bawili się w odgadywanie tytułów najbardziej znanych utworów dla dzieci.

Zanim nastąpiło pasowanie, pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki oraz przestrzegać regulaminu biblioteki.

Po złożeniu przyrzeczenia uczniowie klas pierwszych odebrali z rąk swoich wychowawczyń oraz pań dyrektorek szkoły Marzeny Tomczyk i Elwiry Wojtusik  pamiątkowe kotyliony „Przyjaciel Książki”.

Przynależność do grona czytelników biblioteki szkolnej pierwszaki przypieczętowały ( w sensie dosłownym i własnoręcznie pieczątką naszej biblioteki) na kartkach ze zbiorem najważniejszych zasad poszanowania książek i obowiązków czytelnika.

Nowym czytelnikom biblioteki szkolnej serdecznie gratuluję i  życzę radości z poznawania coraz to nowych książek oraz dedykuję im słowa poety Jana Raka, aby pamiętali, że:

„Książki to są twoi najlepsi przyjaciele, nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele”

Nauczyciel bibliotekarz

Wioletta Paszkowska