Kronika 2015/16‎ > ‎

Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu uśmiechu w Lubaniu

opublikowane: 30 wrz 2015, 08:38 przez SP 4 Lubań
25 września 2015 r.  w rytmie marsza na salę gimnastyczną wypełnioną widzami : rodzicami i  zaproszonymi nauczycielami z przedszkoli  wkroczyły dumnie pierwszaki. Uczennice z klasy IVa zaprosiły wszystkich do udziału w uroczystości. Pani dyrektor Elwira Wojtusik opowiedziała wszystkim o tradycji pasowania na ucznia porównując to wydarzenie do dawnego zwyczaju pasowania giermka na rycerza. Uczniowie klas 1a, 1b, 1c, 1d i 1 e przywitali się z wszystkimi radosną piosenką na dobry początek i zaczęło się… Tak , tak, to był prawdziwy egzamin na ucznia. Dzieci rozwiązywały zagadki i zadania z różnych edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, muzycznej a nawet ruchowej. Rozbrzmiewały piosenki, wiersze, dzieci i rodzice pląsali wraz z „Magiczną liczbą 7” oraz w rytmie zabawy „Gimnastyka”. Nieustannie błyskały „flesze”, które podobno wywoływały mroczki przed oczami (jak wspominają dzieci). W atmosferze miłej zabawy dzieci  popisały się wiedzą i umiejętnościami i tym sposobem zasłużyły na miano „Ucznia Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu”. Jeszcze tylko przyrzeczenie i akt pasowania, którego dokonali Pani Dyrektor oraz Przewodniczący Rady Rodziców. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali dyplomy a w klasach czekał na wszystkich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wszyscy wychowawcy klas pierwszych serdecznie dziękują gościom uroczystości za obecność, miły uśmiech i życzliwe słowa, rodzicom zaś za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.

Red. Katarzyna Wergieluk