Kronika 2015/16‎ > ‎

Pierwszy Dzień Wiosny

opublikowane: 23 mar 2016, 04:40 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 11 kwi 2016, 08:11 ]
Wiosna to jedna z piękniejszych pór roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny od dawna w Szkole Podstawowej nr 4 w Lubaniu jest dniem bardzo radosnym i długo wyczekiwanym przez wszystkich uczniów. 21 marca odbyła się uroczystość z okazji powitania wiosny, w której uczestniczyły wszystkie klasy I – VI naszej szkoły. 

Imprezę rozpoczęła Dyrektor szkoły – Pani Marzena Tomczyk, która zaprosiła wszystkie dzieci wraz z nauczycielami do barwnego, wiosennego korowodu, podczas którego dzieci radosnymi okrzykami żegnały zimę, a witały wiosnę. Każdy z uczniów był tego dnia ubrany kolorowo jak przystało na porę roku. Idąc lubańskimi ulicami uczniowie wręczali mieszkańcom naszego miasta symbol wiosny – kolorowego kwiatka, na którym były wierszyk i życzenia od uczniów na nadchodzące wiosenne dni. Punktem kulminacyjnym naszego przemarszu było wspólne odśpiewanie piosenki pt. „Wiosna”, z repertuaru Skaldów, przed lubańskim Ratuszem. 

Choć pogoda była nieco chłodna, humory dopisywały wszystkim uczniom i nauczycielom. Na koniec imprezy, pani dyrektor odczytała zwycięskie klasy biorące udział w konkursie na „Najpiękniejszą marzannę – zimowa pannę”.

Cała uroczystość doskonale wprowadziła w nastrój wiosenny nasze miasto, zintegrowała społeczność szkolną i przede wszystkim była świetną zabawą.

Redagowała Katarzyna Zajdel


fot. Beata Kwiecińska„Wiosna jest kobietą” to tytuł programu artystycznego przygotowanego przez szkolne koło muzyczne, które tworzą uczennice klas IV, V i VI.  Dziewczyny są utalentowane wokalnie i tanecznie. Uwielbiają występować przed publicznością. W pierwszym dniu kalendarzowej wiosny zaprezentowały się w kilku piosenkach oraz układach tanecznych. Przedstawiły historię Dnia Kobiet w humorystyczny sposób wcielając się w damy z różnych epok w dziejach świata. Była więc kobieta z epoki jaskiniowców, kobiety starożytności, dama z indiańskiej wioski i współczesna dziewczyna z komórką. Publiczność miała również okazję wysłuchać piosenek retro oraz takich, które znamy z radiowych list przebojów. Wspaniale było patrzeć jak uczniowie na widowni dali się porwać muzyce i ruszyli do tańca i śpiewu!

Dziękujemy za  wspólną zabawę!

                                                                                                                                 Red. Katarzyna WergielukComments