Kronika 2015/16‎ > ‎

PROGRAM WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY „ RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”

opublikowane: 29 lut 2016, 08:26 przez SP 4 Lubań
Uczniowie  klasy III „a” zakończyli  realizację zadań ogólnopolskiego programu  „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”. Dzieci uczestniczyły w zajęciach warsztatowych podczas , których uczyły się zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Program składał się  z sześciu zajęć dydaktycznych  związanych ściśle z realizacją zadań edukacji zdrowotnej   prowadzonych w formie  zabawy. Uczniowie uczyli się zasad zachowania się w różnych sytuacjach zagrożenia oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  Poszczególne tematy skoncentrowane były na poznaniu podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy poprzez pracę w grupach , samodzielne działania dzieci , zabawy, ćwiczenia, pokaz, odgrywanie scenek. Podczas programu uczniowie mieli okazję oglądać  film  z instrukcją ćwiczeń w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Zajęcia zakończyły się uzyskaniem certyfikatów ukończenia kursu „Ratujemy i uczymy ratować”, a na koniec roku szkolnego każdy uczestnik otrzyma hologram i wpis na świadectwie. Program wspierany jest przez media i fundację WOŚP.

Prowadząca z ramienia WOŚP: Wioletta Bućko