Kronika 2015/16‎ > ‎

Rekord szkoły w chóralnym czytaniu baśni!

opublikowane: 26 sty 2016, 06:20 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 30 sty 2016, 13:39 ]
W piątkową noc, gdy większość uczniów naszej szkoły szykowała się do snu, uczestnicy „Baśniowej Nocy” -uczniowie klas czwartych, szykowali się do Baśniowej Grywalizacji. Wiele osób przybyło przebranych za postacie z baśni, przyniosło rekwizyty kojarzące się z ich bohaterami. Nasze spotkanie otworzyło ustanowienie rekordu szkoły w chóralnym czytaniu baśni, utwór „Wróżki” odczytało razem 58 osób! Ciekawe czy ktoś ten rekord pobije?!

Później było coraz bardziej emocjonująco, ciekawie i zabawnie. Uczniowie snuli baśniowe opowieści, rozpoznawali rekwizyty, brali udział w baśniowym bieganym dyktandzie, odgrywali scenki, malowali ilustracje do baśni o Czerwonym Kapturku, które można obejrzeć na korytarzu I piętra naszej szkoły. Grupa uczniów z klasy IVa zaprezentowała samodzielnie przygotowane przedstawienie „Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków”. Bawiliśmy się przednio!

A gdy zakończyliśmy zabawę na sali gimnastycznej, przeszliśmy do klas, by czytać baśnie na dobrą noc. Noc spędzona w klasie przyniosła zapewne wielu osobom baśniowe snyJ

red. wych kl. IV a Monika Boniarczyk