Kronika 2015/16‎ > ‎

Schronisko

opublikowane: 12 lis 2015, 08:07 przez SP 4 Lubań

Nadciąga okres jesienno zimowy, jakże trudny dla bezdomnych zwierząt. Bardzo ciężki będzie  także dla przebywających w schroniskach. To nie zwierzęta wybrały sobie taki los. To niestety ludzie pozbywają się najpierw bardzo chcianego pupila, a potem skazują na tułaczkę  po piwnicach i śmietnikach. Część z tych zwierząt trafia do schroniska oczekując pomocy od ludzi.  Z różnych powodów nie każdy  z nas może przygarnąć zwierzaka pod swój dach, ale każdy z nas może im pomóc.

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie włączyli się w akcję pomocy zwierzakom w schronisku. W trakcie miesięcznej akcji została zebrana karma (ok. 150 kg), koce, zabawki i smycze. Udało nam się także pozyskać pralkę niezbędną do utrzymania czystości w schronisku. Wszystkim dzieciom i ich rodzicom składamy wielkie podziękowania za ogromne serce i zaangażowanie.

Jolanta Klatka, Beata Kwiecińska