Kronika 2015/16‎ > ‎

SŁODKI DOMEK – przedstawienie profilaktyczne dla klas I-III

opublikowane: 6 lis 2015, 09:41 przez SP 4 Lubań
fot. Wioleta Bucko
25 października 2015 r. kilka klas młodszych wybrało się na przedstawienie „ Słodki domek”. Podczas spektaklu dzieci dowiedziały się jak ważna jest dbałość o zęby już od najwcześniejszych lat.  Głównym bohaterem był mały chłopiec Antoś, który jak wszystkie dzieci uwielbiał słodycze. Niestety bez opamiętania zjadał  ich wielkie ilości. W ząbkach chłopca zamieszkały bakterie Zenobiusz i Zdzisław, które znalazły sobie super miejsce na swój domek. Narozrabiały okrutnie i biedny Antoś musiał odwiedzić dentystę. Dzieci aktywnie włączały się w przedstawienie. Bardzo chętnie odpowiadały na pytania aktorów. Bajkowa scenografia i wesołe piosenki stanowiły niezwykłą oprawę całego spektaklu. Uczniowie z zapartym tchem śledzili losy głównego bohatera. Mamy nadzieję, że dostrzegły znaczenie prawidłowego odżywiania w naszym życiu i mają przekonanie o tym, że  podjadanie słodkich  przekąsek jest niezdrowe.

red. Wioletta Bućko