Kronika 2015/16‎ > ‎

SPOTKANIE W REJONOWYM CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ

opublikowane: 11 sty 2016, 10:28 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 17 sty 2016, 02:05 ]
W ramach klasowego projektu uczniowie klasy II d  uczestniczyli w zajęciach warsztatowych           „ Odnawialne źródła energii”. Celem zajęć było uświadomienie, w jaki sposób wykorzystuje się siłę wiatru, wody i słońca.  Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, a panie prowadzące: Pani Agnieszka Wierzbicka i Pani Agnieszka Łasica wskazywały wady i zalety rozwoju nowych technologii oraz  korzyści wynikających z zastosowania odnawialnych źródeł energii. Obecnie zauważamy, że w codziennym życiu używamy coraz więcej urządzeń, które zużywają energię elektryczną. Warto zastanowić się,  jak na długo nam tej energii wystarczy?  Czy  nie lepiej korzystać z odnawialnych źródeł energii, które sprzyjają naszemu środowisku. W części praktycznej uczniowie pod moim kierunkiem wykonywali papierowe wiatraczki rodem z Holandii. Ważne, żebyśmy się przekonali, że  wykorzystywanie źródeł odnawialnych pozwala na rozwój energetyki i ochronę naturalnego środowiska.

red. Wioletta Bućko