Kronika 2015/16‎ > ‎

Spotkanie z Azją

opublikowane: 10 lis 2015, 11:54 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 12 lis 2015, 08:00 ]
5 listopada bieżącego roku uczniowie klasy IV a wybrali się do Miejskiej Biblioteki w Lubaniu, by spotkać się z  panem Grzegorzem Żakiem-podróżnikiem, pisarzem, muzykiem. Tym razem zaproszony gość opowiadał uczniom o swoich podróżach po świecie, opowieści, którym towarzyszyły slajdy dotyczyły głównie Azji. Uczniowie dowiedzieli się min.  ciekawych wiadomości na temat  Indii, Gruzji, Turcji, zabytków, zwyczajów, religii tam panujących. Mrożące krew w żyłach opowieści o towarzyszących wyprawom wysokogórskim halucynacjach, spotkaniu z niedźwiedziem zaciekawiły słuchaczy. Dzieci miały też okazję przymierzyć sprzęt do wspinaczki, a na koniec wysłuchać krótkiego koncert. Pan Grzegorz  zgrał na mongolskiej drumli. Czas upłynął szybko, a ciekawe opowieści stały się inspiracją do uczniowskich opowiadań, które uczniowie pisali po powrocie ze spotkania!

wych: Monika Boniarczyk