Kronika 2015/16‎ > ‎

Spotkanie z mamą i książką oraz z tatą i …młotkiem :)))

opublikowane: 9 paź 2015, 09:46 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 12 paź 2015, 08:45 ]

Jeśli tytuł jest intrygujący, to przeczytajcie…

Przez cały tydzień uwaga uczniów klasy 1a skupiona była na dwóch ważnych literach: M i T, bo uczyli się je pisać i łączyć w ważne wyrazy: mama i tata. Dlatego też w kolejnych dniach o poranku zaproszone mamy czytały dzieciom kolejne rozdziały lektury pt. „Nasza mama czarodziejka”. W klasie było tak cicho, jakby naprawdę działały jakieś czary. Uważne pierwszaki potrafiły ze szczegółami opowiedzieć o Wielkoludzie, którego mama odczarowała i o zreperowanym księżycu oraz wypranej chmurze, która przestała być groźna. To były bardzo miłe spotkania z mamą i książką.

A gdy przyszedł czas na literę T,  pierwszaki z 1a wyjechały do „Majsterkowa”, gdzie pod okiem zaangażowanych tatusiów budowały najprawdziwsze w świecie drewniane karmniki dla ptaków oraz pudełka na skarby. Szlifowanie papierem ściernym okazało się zajęciem dla cierpliwych. Niektórzy stwierdzili, że to nudne. Natomiast wbijanie gwoździ i wkręcanie wkrętów to już poważne zajęcie. W tym etapie widać było ogromne skupienie i wytrwałość u wszystkich. Każdemu uczniowi udało się zbudować to, co zaplanował. Na zakończenie były dyplomy i brawa!

Zaplanowane zajęcia były owocne. Dzieci stwierdziły, że odkryły w sobie pasję do majsterkowania. Nie bez znaczenia było również to, że każdy mógł wzmocnić poczucie samodzielności i wiarę we własne umiejętności manualne.

Bardzo dziękuję rodzicom za zaangażowanie we wzbogacanie sytuacji  wspierających rozwój dzieci.

Red. K. Wergieluk