Kronika 2015/16‎ > ‎

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w naszej szkole

opublikowane: 28 kwi 2016, 08:56 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 28 kwi 2016, 08:57 ]
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia, ale w naszej szkole najhuczniejsze obchody odbyły się 3 dni później, tj. 26 kwietnia.  Wzięliśmy udział w Wielkim Wspólnym Czytaniu- Dzieci Dzieciom. Uczniowie klas starszych  czytali swoim młodszym kolegom podczas przerw międzylekcyjnych.   A co czytano i czego słuchano? Był to szeroki wachlarz ulubionych książek, od baśni, poprzez Hobbita, Harrego  Pottera do Dynastii Miziołków i wielu innych propozycji. Każda słuchająca osoba otrzymywała certyfikat poświadczający udział w akcji.

W holu szkoły pojawiło się „Drzewo Dobrych Wiadomości”, na którym znajdowały się informacje na temat korzyści z czytania książek. Chętni uczniowie mogli uzupełnić drzewo liśćmi ze swoimi opiniami na temat czytania. Do najczęściej wyrażanych opinii należały: „czytanie to frajda”, „czytanie to super sprawa”, „super zabawa”, „wspaniała rzecz”, ale pojawiły się też bardziej oryginalne stwierdzenia takie jak „ czytanie to odpłynięcie do świata wyobraźni”.

A oto jak ten dzień oceniają dzieci słuchające opowieści.

Wojtek z kl. III c: „Podobało mi się, że dostaliśmy certyfikaty, przyjemnie się słuchało czytanej przez starszą koleżankę baśni. Chciałbym wziąć udział w takiej akcji jeszcze raz, chętnie poczytałbym młodszym uczniom, np. z I klasy”

A co  sądzą o akcji osoby czytające?

Julia z kl. IV a: „Przyjemnie mi się czytało dla uczniów klas I-III. Słuchali mnie uważnie. Poczułam się jak nauczyciel. To było bardzo przyjemne. Czytanie to super sprawa!”

Jak wynika z frekwencji w Kąciku Czytania,  akcja spodobała się dzieciom, na pewno więc  niedługo zostanie powtórzona!

Wrażenia zebrały:  Natalia Walocha, Julia Chmiel,                                                                                    Aleksandra Morawska ,Oliwia Piwko  i Monika Boniarczyk