Kronika 2015/16‎ > ‎

Szlachetna Paczka

opublikowane: 20 gru 2015, 10:52 przez SP 4 Lubań

Dobroć serca jest tym,
czym ciepło słońca:
ona daje życie.

Henryk Sienkiewicz

Kochani, razem daliśmy nadzieję na lepsze jutro

rodzinie w trudnej sytuacji!


Dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie paczki. Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.


Wolontariuszka, która opiekowała się rodziną przekazała nam relacje ze spotkania  rodziny przy wręczeniu paczki.

Pani Kasia ucieszyła się z naszej wizyty, ale na widok wnoszonych paczek jej uśmiech zamienił się w ogromne zdziwienie. Kiedy wciąż wnosiliśmy paczki Pani Kasia stanęła w bezruchu i upuściła z rąk dokumenty, które trzymała. Zaszokowana była ilością otrzymanych paczek. Przygotowane paczki zajęły całą kuchnię i pół pokoju pani Kasi. Kiedy zaczęliśmy rozpakowywać prezenty, rozrywać papier i kartony, zrobił się hałas. Rafał i Natan piszczeli z radości, a mały Bartek rozpłakał się. Kiedy dotarliśmy do kartonu z zabawkami przestał płakać i sięgał z radością po zabawki. Wśród dzieci zapanowała radość i zabawa. Pani Kasia cieszyła się ze wszystkiego i wszystko jej się podobało. Odzież, ręczniki, kosmetyki i cała reszta podarunków. Pan Piotr musiał dłużej zostać w pracy, więc wrócił jak wszystko było rozpakowane. Mina jego była bezcenna. Dłuższą chwilę stał w progu zanim powiedział: „Skąd to wszystko? Wygraliśmy w totka?" Pani Kasia uścisnęła męża, a potem ściskała wszystkich wolontariuszy ze łzami w oczach.

 

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Dziękuję za wybranie rodziny Pani Kasi. Z radością przekazałam przygotowaną paczkę. Dziękuję, za poświęcony czas i zadbanie o każdego członka tej rodziny. Jestem szczęśliwa wiedząc, że są ludzie o tak wielkim sercu jak Wy. Sprawiliście, że rodzina będzie miała w tym roku cudowne święta, więc i ja życzę Wam wspaniali darczyńcy świąt pełnych radości i spokoju. Oby okazana dobroć wróciła do Was ze zdwojoną siłą.

 

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

p. Kasia: "Dziękuję z całego serca. Przez całe swoje życie nie dostałam tyle prezentów co dzisiaj. Będę miała zapasy na rok"

 

W XV edycji SZLACHETNEJ PACZKI impuls do zmiany otrzymało ponad 20 700 rodzin,

których odwiedziło ponad 10 000 wolontariuszy.

Paczki przygotowało ponad 700 000 darczyńców.

Byliśmy wśród nich.

 

Jolanta Klatka

Beata Kwiecińska


 

Comments