Kronika 2015/16‎ > ‎

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

opublikowane: 6 wrz 2015, 06:33 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 20 wrz 2015, 03:47 ]
Drodzy Uczniowie i Nauczyciele, Szanowni Rodzice, Mili Państwo.

Miło jest zobaczyć po dwumiesięcznej przerwie uśmiechnięte twarze dzieci, rodziców, pracowników szkoły oraz naszych gości.

Witam  wszystkich bardzo serdecznie i cieszę się, że jesteśmy tu razem by powitać nowy rok szkolny!!!

Drodzy Uczniowie, wierzę, że wróciliście do nas z mnóstwem wakacyjnych wrażeń, wypoczęci i chętni do wyruszenia w wielką przygodę zwaną edukacją, na której czekają na Was nowe wyzwania.

W tym roku szkolnym naszej wspólnej pracy przyświecało będzie hasło: „Szczęśliwe dzieci uczą się lepiej”. Bądźcie szczęśliwe bo nasza szkoła to miejsce przyjazne, gdzie uczestniczycie w licznych przedsięwzięciach, wycieczkach, projektach, kołach zainteresowań i innych działaniach, podczas których pokazujecie i rozwijacie swoje talenty.

Cieszę się, że w nowym roku szkolnym czekają na Was odremontowane sale, szatnia szkolna z pięknymi szafkami, nowa biblioteka, boisko do plażowej piłki siatkowej i do piłki nożnej, wzbogacony o nowe przyrządy plac zabaw oraz drzwi wejściowe z domofonem – a wszystko po to, byście czuli się dobrze i bezpiecznie.

Drodzy Rodzice, Szanowni Nauczyciele. Dzieci są radością naszego życia. Życzę abyśmy wspólnie uczyli je partnerstwa i współpracy, by przez zabawę, eksperymentowanie i odkrywanie każde dziecko miało szansę odnieść swój osobisty sukces. Bądźmy dla nich przewodnikami służącymi pomocą i radą, dającymi im wsparcie i motywację do osiągania wytyczonych przez siebie celów.

Na zakończenie chciałabym przypomnieć słowa osoby, która z sukcesem dążyła do dawania radości dzieciom i ich rodzicom.  Walt Disney powiedział kiedyś: „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać”. Życzę by rozpoczynający się rok szkolny 2015/2016 był czasem realizacji marzeń wszystkich obecnych na naszym placu apelowym.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4

im. Kawalerów Orderu Uśmiechu