Kronika 2015/16‎ > ‎

Warsztaty przyrodnicze klasy VIa

opublikowane: 14 paź 2015, 06:55 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 16 paź 2015, 13:32 ]
13 października 2015 roku klasa VI a pojechała na kolejne warsztaty przyrodnicze do Centrum Edukacji Ekologicznej Karkonoskiego Parku Narodowego. Tematem zajęć była różnorodność gatunkowa roślin, grzybów i zwierząt w Sudetach. Uczniowie obejrzeli prezentację o gatunkach występujących w naszych górach, a następnie wyruszyli w teren, aby poszukać oglądanych wcześniej organizmów. Ciekawym ćwiczeniem było oglądanie porostów za pomocą lup i oznaczanie ich gatunków  przy pomocy atlasów porostów. Jak  podkreślała pani edukator, nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą przyrodniczą zdobytą na lekcjach przyrody w szkole oraz podczas poprzednich wizyt w Centrum Edukacji Ekologicznej.
Na zakończenie zajęć każdy uczeń otrzymał atlas porostów oraz kalendarz na rok szkolny 2015/2016.
Pani Sabina Tabaka - Kierownik Ośrodka edukacyjno - muzealnego- przekazała naszej szkole wydawnictwa dotyczące Karkonoskiego Parku Narodowego.
Dziękujemy za pomoc w opiece  nad uczniami pani Marii Dembowej, pani Adriannie Szuszkiewicz-Mazur oraz panu Edmundowi Paszkiewiczowi.
Wyjazd na warsztaty zorganizowała pani Katarzyna Kotarska-Janeczko.